Giriş Yap

Lütfen aşağıda yer alan forma bilgilerinizi girerek giriş yapın.
Giriş bilgileriniz için e-postanızı kontrol ediniz

Baskıbul üyesi olarak ücretsiz ihale açın.

Üye değil misiniz?

Baskıbul ailesine katılarak onlarca ihalede yerinizi alın!

Tedarikçi misiniz?

Sıkça Sorulanlar

Baskıbul baskı ve promosyon işleriniz için ihale açarak matbaalardan veya promosyon firmalarından teklif toplayabileceğiniz, ardından arzu ettiğiniz teklifi onaylayarak satınalma yapabileceğiniz bir online ihale - satınalma sistemidir.
Baskıbul’da bir tarafta müşteriler ihale açarak teklif toplarken diğer tarafta matbaacılar ve promosyoncular bu ihalelere tutar & teslim süresi olarak teklif verirler.
Baskıbul bir matbaa değildir, bir online matbaa da değildir. Baskıbul tüm matbaaların ve promosyon firmalarının içerisinde bulunabileceği bir online pazaryeridir.
Baskıbul üyesi olan tedarikçiler hizmet verdikleri kategorilerde açılan tüm ihalelerden ücretsiz haberdar olurlar. İstanbul’da açılan bir ihaleye Sivas’tan bir matbaa teklif verebilir.
Baskıbul üzerinde sadece onaylı tedarikçiler bulunur. Düşük performans gösteren tedarikçiler sistemden çıkartılır.
Baskıbul, online ihale platformu ile satınalma süreçlerinde yaşanan teklif toplama, tedarikçi belirleme süreçlerini ortalama 120 saatten 1 saate düşürür. 

Baskıbul, bir matbaaya işi düşen veya promosyon ürün yaptırmak isteyen tüm firmalar için uygundur. Özellikle saatlerce fiyat teklifi kovalamak istemiyorsanız ve alacağınız ürünleri rekabetçi fiyatlarla yaptırmak istiyorsanız hemen ücretsiz bir ihale açmalısınız.
Baskıbul düzenli tedarik hizmetine ihtiyaç duyanlar için de uygundur. Tüm süreçleri sizin adınıza takip eder ve dilerseniz ürünlerinizi sigortalatır. Ayrıca Baskıbul ağında bulunan matbaalar sürekli iş bulabildikleri için piyasaya göre çok uygun fiyatlar verebilmektedir.

Özetle Baskıbul hem tedarikçiler için hem de ihtiyacınız ne olursa olsun sizler için uygun bir platformdur.

Baskıbul'da fiziksel olarak hiç bir üretim yoktur ve hiçbir ürün mevcut değildir. Ancak Baskıbul aşağıdaki tüm ürünleri üreten firmalarla sizi buluşturur:

* Katalog & Broşür Ürünleri: El İlanı, Broşür, Katalog, Dergi, İnsert Baskı, Kitap vb.

* Promosyon ve Hediyelik Ürünler: Ajanda & Defter, Kalem, Teknolojik Ürünler, Anahtarlıklar, Saatler, Kupa, Basılı Ürünler, Çanta vb.

* Kurumsal Kimlik Ürünleri: Kartvizit, Antetli Kağıt, Faturalar, Makbuzlar, Zarf, Dosya ve Cepli Dosyalar, Kurumsal Kimlik Setleri

* Cafe & Restoran & İşletme Ürünleri : Baskılı Karton Bardak, Amerikan Servis, Baskılı Tuz-Şeker-Karabiber-Pul Biber, Ketçap & Mayonez, Peçeteler, Menü, Islak Mendil, POS & Yazarkasa Rulosu, Tuvalet Kağıdı & Kağıt Havlu, Klozet Kapağı Ruloları vb.

* Dış Mekan Ürünleri - Açık Hava Reklamcılığı : Afiş & Poster, Billboard, Bayrak Reklam Panosu, Branda, Foreks Baskı, Duba, Raket Reklam Panosu Afişi, Roll-Up Banner, Satılık Kiralık İlanları vb.

* Ambalaj & Kutu : Karton Ambalajlar, Esnek Ambalajlar, Oluklu Ambalaj, Koli & Kutu, E-Ticaret İçin Koli&Kutu vb.

* Tüm Kağıt Bazlı Ürünler 

Baskıbul müşterilerinden hiçbir ücret almamaktadır. İhale açmak ücretsizdir.
Baskıbul üzerinde ihalenizi tamamladığınız takdirde sipariş tutarının tedarikçi tarafından belirlenen kısmını ön-ödeme olarak Baskıbul'a ödersiniz. Baskıbul bu ücreti blokeli olarak teslimat gerçekleşene kadar bekletir. Teslimat gerçekleştiğinde kalan ödemeyi de Baskıbul'a gönderirsiniz. Bu tutar aynı gün içerisinde komisyon kesintilerinin ardından tedarikçi matbaa firmasına veya promosyon firmasına iletilir.

Baskıbul genelde sistemde bulunan tedarikçiler için ücretlidir. Baskıbul üyesi tedarikçiler aldıkları ihale tutarının %0.1 ile %20 arası bir kısmını komisyon öderler. Ayrıca hizmet kalitemizi arttırmak için tedarikçilerimiz bazı ihalelerde teklif başına belli bir ücret öderler.

Baskıbul, ihale gerçekleştikten sonra tüm üretim ve teslimat sürecini müşterileri adına yönetmektedir. Baskıbul yaşanan aksaklıklara anında müdahale ederek hem müşterilerini hem tedarikçilerini korumak için çalışmaktadır. 

Müşteriler tedarikçileriyle gerçekleştirdikleri ticaretin ardından bu tedarikçiler hakkında yorum ve puan bırakarak bir sonraki müşterilerine yardımcı olmakta ve otomatik kalite kontrol mekanizması oluşturmaktadır.

Baskıbul üzerinden yapacağınız tüm alışverişler üyelik ve satış sözleşmeleriyle hukuki bir altyapı ile gerçekleşmektedir.

Baskıbul bir online pazaryeridir, fiyatlar üzerinde hiçbir belirleyici etkisi yoktur. İhalelere verilen fiyatlar tamamen tedarikçilerin kendi insiyatifindedir. 

Tedarikçiler teklif verirken kendi maliyetlerine ve kâr marjlarına göre hesaplamalar yaparak fiyat belirtirler. Ayrıca tedarikçiler diğer tedarikçilerin de ihaleye katılarak teklif verdiğini bildikleri için müşteriyi ikna edebilecek şekilde, rekabetçi teklifler vermeyi tercih edebilirler.

Özetle, Baskıbul'da matbaa ve promosyon firmaları uygun fiyatlarla bu şekilde hizmet verebilmektedir.

© Copyright 2019 OMAY Teknoloji - All Rights Reserved